Powiatowe Obchody dnia Strażaka w Jarosławiu

• Powiatowe Obchody dnia Strażaka w Jarosławiu. Tegoroczne obchody Dnia Strażaka rozpoczęła Msza św. w intencji strażaków, która została odprawiona 6 maja w kościele pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu. Natomiast 10 maja odbył się uroczysty apel na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Komendant Powiatowy PSP w Jarosławiu bryg. Krzysztof Kowal powitał zaproszonych gości oraz wygłosił okolicznościowe przemówienie. Następnie nastąpiło wręczenie aktów nadania wyższych stopni służbowych, odznaczeń państwowych i związkowych dla najbardziej zasłużonych funkcjonariuszy oraz osób współpracujących z tutejszą Komendą. Wręczono m.in. Srebrnei Brązowe Odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, medale NSZZ Policjantów z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, a także medale Ligi Obrony Kraju. Komendant Główny uhonorował dyplomem Komendanta Głównego mł. bryg. Waldemara Czernysza za szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczo-gaśniczych. W uroczystości obok Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Daniela Dryniaka wzięło udział wielu dostojnych gości, a wśród nich Anna Schmidt–Rodziewicz – Poseł na sejm RP, Mariusz Trojak – Wicestarosta Jarosławski, Ks. prał. Andrzej Surowiec – Archiprezbiter Jarosławski, Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu oraz dyrektorzy biur poselskich. Obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, Lasów Państwowych, ZOSP RP, emerytowani funkcjonariusze, a także przedstawiciele organizacji, firm i instytucji współpracujących z jarosławskim pożarnictwem. Podczas uroczystego apelu został odczytany list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z okazji Dnia Strażaka. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach skierowali wiele ciepłych słów pod adresem strażaków oraz przekazywali najlepsze życzenia. Wielokrotnie podkreślano bardzo dużą rolę i znaczenie pożarniczej służby. Informacja (tekst, zdj.): Komenda PSP w Jarosławiu. Opracował: kpt. Paweł Szkoła, zdjęcia: asp. Jerzy Woźny.