Umowa na dofinansowanie publicznej komunikacji podpisana

  • Wydrukuj
  • Email
  • Umowa na dofinansowanie publicznej komunikacji podpisana. W poniedziałek, 26 sierpnia, w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na 2019 rok, w Jarosławiu, Stalowej Woli oraz w Rzeszowie podpisane zostały umowy na udzielenie dotacji z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W starostwie powiatowym w Jarosławiu swój podpis, obok podpisu starosty jarosławskiego Tadeusza Chrzana, na dokumencie złożyła wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, a wszystko w obecności wiceministra infrastruktury Rafała Webera i dyrektora departamentu PUW Krzysztofa Sopla. W wydarzeniu uczestniczyli również senator Mieczysław Golba, starostowie - przeworski Bogusław Urban i lubaczowski Zenon Swatek, członkowie Zarządu Powiatu, wójtowie gmin, prezes PKS Arkadiusz Pawlos oraz dziennikarze. - Tylko w tym roku wsparcie wyniesie ponad 1 milion złotych. To da także szanse, by przedsiębiorstwo mogło realnie pomyśleć, nie musząc już z własnych pieniędzy opłacać nierentownych kursów, o zakupie nowych autobusów - mówił podczas podpisania umowy w Jarosławiu starosta Tadeusz Chrzan. Największą dotację w województwie dostanie powiat jarosławski – ponad 1 mln zł, następnie powiat stalowowolski 600 tys. zł oraz związki gminne z Jasła i Rzeszowa. Na złożenie wniosku zdecydowały się wspólnie powiaty jarosławski, lubaczowski i przeworski. PKS Jarosław obsługuje również publiczne linie komunikacyjne w powiecie bieszczadzkim. Liczba połączeń, która została uwzględniona w naszym wniosku wynosi 67. - Chcemy przez to uniknąć wykluczenia komunikacyjnego, tych miejscowości, którym to realnie groziło. Myślimy nie tylko o osobach starszych czy tych wszystkich, które chcą w mieście powiatowym załatwić swoje sprawy, ale także młodzieży szkół średnich, którą trzeba bezpiecznie dowieźć do szkoły i potem, często późnym popołudniem, do domu – tłumaczy starosta Chrzan.  Rafał Weber, wiceminister infrastruktury (obecny przy podpisywaniu umów) przypomina, że we wrześniu zostanie ogłoszony kolejny nabór, a następnie będzie nabór na rok 2020. - Pieniądze są w Funduszu, więc nie przepadają, będą do wykorzystania w kolejnych naborach - dodał wiceminister Weber mówiąc także, że rząd i ministerstwo widzą potrzebę wymiany taboru, będą także na ten cel środki. View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/5088-umowa-na-dofinasowanie-publicznej-komunikacji-podpisana#sigProId68cab9ff60

W poniedziałek, 26 sierpnia, w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na 2019 rok, w Jarosławiu, Stalowej Woli oraz w Rzeszowie podpisane zostały umowy na udzielenie dotacji z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W starostwie powiatowym w Jarosławiu swój podpis, obok podpisu starosty jarosławskiego Tadeusza Chrzana, na dokumencie złożyła wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, a wszystko w obecności wiceministra infrastruktury Rafała Webera i dyrektora departamentu PUW Krzysztofa Sopla. W wydarzeniu uczestniczyli również senator Mieczysław Golba, starostowie - przeworski Bogusław Urban i lubaczowski Zenon Swatek, członkowie Zarządu Powiatu, wójtowie gmin, prezes PKS Arkadiusz Pawlos oraz dziennikarze.

- Tylko w tym roku wsparcie wyniesie ponad 1 milion złotych. To da także szanse, by przedsiębiorstwo mogło realnie pomyśleć, nie musząc już z własnych pieniędzy opłacać nierentownych kursów, o zakupie nowych autobusów - mówił podczas podpisania umowy w Jarosławiu starosta Tadeusz Chrzan.

Największą dotację w województwie dostanie powiat jarosławski – ponad 1 mln zł, następnie powiat stalowowolski 600 tys. zł oraz związki gminne z Jasła i Rzeszowa. Na złożenie wniosku zdecydowały się wspólnie powiaty jarosławski, lubaczowski i przeworski. PKS Jarosław obsługuje również publiczne linie komunikacyjne w powiecie bieszczadzkim.

Liczba połączeń, która została uwzględniona w naszym wniosku wynosi 67. - Chcemy przez to uniknąć wykluczenia komunikacyjnego, tych miejscowości, którym to realnie groziło. Myślimy nie tylko o osobach starszych czy tych wszystkich, które chcą w mieście powiatowym załatwić swoje sprawy, ale także młodzieży szkół średnich, którą trzeba bezpiecznie dowieźć do szkoły i potem, często późnym popołudniem, do domu – tłumaczy starosta Chrzan. 

Rafał Weber, wiceminister infrastruktury (obecny przy podpisywaniu umów) przypomina, że we wrześniu zostanie ogłoszony kolejny nabór, a następnie będzie nabór na rok 2020. - Pieniądze są w Funduszu, więc nie przepadają, będą do wykorzystania w kolejnych naborach - dodał wiceminister Weber mówiąc także, że rząd i ministerstwo widzą potrzebę wymiany taboru, będą także na ten cel środki.