17,5 mln złotych na drogi powiatowe w 2019 roku

  • Wydrukuj
  • Email
  • 17,5 mln złotych na drogi powiatowe w 2019 roku. 40 inwestycji o wartości  ponad 17 mln złotych, to najkrótsze podsumowanie tegorocznych najważniejszych wydatków drogowych samorządu powiatu jarosławskiego. W samym Jarosławiu było to osiem inwestycji o wartości blisko 3 mln złotych, tak jak na przykład ul. Żeromskiego. Kilkanaście z robót drogowych jest jeszcze w trakcie realizacji i zostaną ukończone na początku 2020 roku. To także gotowa dokumentacja kolejnych kilkunastu inwestycji, w tym także tych, na które pozyskano pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. - Naszą największą tegoroczną inwestycją drogową była kontynuacja likwidacji osuwiska i szkód drogowych w Świebodnej, o wartości blisko 5 mln złotych – informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Nie zapomnieliśmy także o drogach i chodnikach na terenie całego powiatu. Dużym sukcesem było pozyskanie środków spoza naszego budżetu powiatowego, czy to z rezerwy budżetu państwa, czy z Funduszu Dróg Samorządowych, czy współpracy z większością samorządów gminnych. Ze wspomnianego Funduszu Dróg Samorządowych są współfinansowane tegoroczne: most w Surmaczówce i droga Zadąbrowie – Sośnica. – Przypomnę także, że kilka dni temu pozyskaliśmy kolejne pieniądze z tego źródła, na trzy kolejne inwestycje drogowe o wartości 7,5 mln złotych, tak więc i przyszły rok będzie czasem wytężonej pracy na drogach zarządzanych przez samorząd powiatowy – dodaje starosta Kłopot. View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/5305-17-5-mln-zlotych-na-drogi-powiatowe-w-2019-roku#sigProIde5c25a3b1c

40 inwestycji o wartości  ponad 17 mln złotych, to najkrótsze podsumowanie tegorocznych najważniejszych wydatków drogowych samorządu powiatu jarosławskiego. W samym Jarosławiu było to osiem inwestycji o wartości blisko 3 mln złotych, tak jak na przykład ul. Żeromskiego. Kilkanaście z robót drogowych jest jeszcze w trakcie realizacji i zostaną ukończone na początku 2020 roku. To także gotowa dokumentacja kolejnych kilkunastu inwestycji, w tym także tych, na które pozyskano pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Naszą największą tegoroczną inwestycją drogową była kontynuacja likwidacji osuwiska i szkód drogowych w Świebodnej, o wartości blisko 5 mln złotych – informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Nie zapomnieliśmy także o drogach i chodnikach na terenie całego powiatu. Dużym sukcesem było pozyskanie środków spoza naszego budżetu powiatowego, czy to z rezerwy budżetu państwa, czy z Funduszu Dróg Samorządowych, czy współpracy z większością samorządów gminnych.

Ze wspomnianego Funduszu Dróg Samorządowych są współfinansowane tegoroczne: most w Surmaczówce i droga Zadąbrowie – Sośnica. – Przypomnę także, że kilka dni temu pozyskaliśmy kolejne pieniądze z tego źródła, na trzy kolejne inwestycje drogowe o wartości 7,5 mln złotych, tak więc i przyszły rok będzie czasem wytężonej pracy na drogach zarządzanych przez samorząd powiatowy – dodaje starosta Kłopot.