Jarosławski szpital wśród najlepszych w Polsce!

  • Wydrukuj
  • Email
  • Jarosławski szpital wśród najlepszych w Polsce!. Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu znalazło się setce najlepszych polskich szpitali w rankingu „Rzeczypospolitej”, zajmując 59 miejsce. Co więcej, spośród szpitali z Podkarpacia, których w pierwszej „100” jest jedynie trzy, COM zostało sklasyfikowane na drugim miejscu, a wśród szpitali publicznych na pierwszym! Uroczystość ogłoszenia wyników odbyła się 16 grudnia w Warszawie. Na Podkarpaciu, COM w Jarosławiu zostało wyprzedzone jedynie przez Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA w Rzeszowie (2 miejsce). Trzeci przedstawiciel naszego regionu w „Złotej Setce”, Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu zajął 96 miejsce. – Bardzo dużą satysfakcję daje fakt, że w rankingu uwzględniono szpitale i prywatne i publiczne a placówka, którą kieruję znalazła się tak wysoko – tak mówi o wynikach dyrektor COM w Jarosławiu, Stanisław Krasny. - W rankingu można było uzyskać maksymalnie 1000 pkt. Najlepszy uzyskał 899,09 pkt., natomiast COM 777,71 pkt. Ocenianych było 15 działów w trzech obszarach - zarządzanie, jakość i opieka medyczna. W poszczególnych działach uzyskaliśmy: zarządzanie 245 pkt. na 360 pkt. możliwych (68%), jakość 181 pkt. na 230 pkt. (78%) i opieka medyczna 351 pkt. na 410 pkt. (83%) – wyjaśnia dyrektor Krasny. W ocenie jarosławskiego szpitala doceniono także ogrom inwestycji, które trwają od trzech lat. 1 września 2019 r. w Jarosławiu ruszył nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jego powstanie i wyposażenie, łącznie z oddanym już wcześniej do użytku lądowiskiem dla śmigłowców, kosztowało ponad 9 milionów złotych. To część systemu ratownictwa na Podkarpaciu. To nie pierwsza wielomilionowa inwestycja w jarosławskim Centrum Opieki Medycznej. Wcześniej powstały miedzy innymi nowe pomieszczenia oddziałów ginekologiczno-położniczego, noworodkowego czy sale operacyjne. - W ciągu ostatnich trzech lat jarosławskie Centrum Opieki Medycznej ze wsparciem powiatu w remonty i rozbudowę zainwestowało aż 42 miliony złotych. Ponad 20 milionów to dotacje z budżetu państwa i Unii Europejskiej – wyjaśnia starosta jarosławski Stanisław Kłopot, bo to zadaniem samorządu powiatowego jest prowadzenie szpitala. Rocznie w jarosławskim szpitalu przyjmowanych jest około 27 tysięcy osób. View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/5316-jaroslawski-szpital-wsrod-najlepszych-w-polsce#sigProId718933a85f

Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu znalazło się setce najlepszych polskich szpitali w rankingu „Rzeczypospolitej”, zajmując 59 miejsce. Co więcej, spośród szpitali z Podkarpacia, których w pierwszej „100” jest jedynie trzy, COM zostało sklasyfikowane na drugim miejscu, a wśród szpitali publicznych na pierwszym! Uroczystość ogłoszenia wyników odbyła się 16 grudnia w Warszawie.

Na Podkarpaciu, COM w Jarosławiu zostało wyprzedzone jedynie przez Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA w Rzeszowie (2 miejsce). Trzeci przedstawiciel naszego regionu w „Złotej Setce”, Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu zajął 96 miejsce. – Bardzo dużą satysfakcję daje fakt, że w rankingu uwzględniono szpitale i prywatne i publiczne a placówka, którą kieruję znalazła się tak wysoko – tak mówi o wynikach dyrektor COM w Jarosławiu, Stanisław Krasny. - W rankingu można było uzyskać maksymalnie 1000 pkt. Najlepszy uzyskał 899,09 pkt., natomiast COM 777,71 pkt. Ocenianych było 15 działów w trzech obszarach - zarządzanie, jakość i opieka medyczna. W poszczególnych działach uzyskaliśmy: zarządzanie 245 pkt. na 360 pkt. możliwych (68%), jakość 181 pkt. na 230 pkt. (78%) i opieka medyczna 351 pkt. na 410 pkt. (83%) – wyjaśnia dyrektor Krasny.

W ocenie jarosławskiego szpitala doceniono także ogrom inwestycji, które trwają od trzech lat. 1 września 2019 r. w Jarosławiu ruszył nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jego powstanie i wyposażenie, łącznie z oddanym już wcześniej do użytku lądowiskiem dla śmigłowców, kosztowało ponad 9 milionów złotych. To część systemu ratownictwa na Podkarpaciu. To nie pierwsza wielomilionowa inwestycja w jarosławskim Centrum Opieki Medycznej. Wcześniej powstały miedzy innymi nowe pomieszczenia oddziałów ginekologiczno-położniczego, noworodkowego czy sale operacyjne. - W ciągu ostatnich trzech lat jarosławskie Centrum Opieki Medycznej ze wsparciem powiatu w remonty i rozbudowę zainwestowało aż 42 miliony złotych. Ponad 20 milionów to dotacje z budżetu państwa i Unii Europejskiej – wyjaśnia starosta jarosławski Stanisław Kłopot, bo to zadaniem samorządu powiatowego jest prowadzenie szpitala.

Rocznie w jarosławskim szpitalu przyjmowanych jest około 27 tysięcy osób.