3,5 mln złotych dofinansowania na zapewnienie nierentownych linii komunikacji publicznej

  • Wydrukuj
  • Email
  • 3,5 mln złotych dofinansowania na zapewnienie nierentownych linii komunikacji publicznej. 3,5 mln złotych (3.383.625,10 zł), to kwota na jaką zostaną dofinansowane nierentowne linie autobusowe obsługiwane przez PKS Jarosław w powiatach jarosławskim, przeworskim i lubaczowskim w roku 2020. Przypomnijmy, że samorząd powiatu jarosławskiego jest właścicielem tego przewoźnika. Dodatkowo powiat bieszczadzki, w którym komunikację publiczną również zapewnia PKS Jarosław, dostanie 290 tys. złotych. - Kwota 3,5 mln złotych przekłada się na dofinansowanie 98 nierentownych linii autobusowych o długości blisko 3 tysięcy kilometrów – informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Jesteśmy największym beneficjentem rządowego Funduszu Przewozów Autobusowych na Podkarpaciu, tuż za nami są powiaty jasielski i stalowowolski. Przypomnę także, że o takie dofinansowanie skutecznie staraliśmy się już dwukrotnie w 2019 roku i wyniosło ono do tej pory 1,2 mln złotych. Umowę podpisano 20 grudnia 2019 r., w starostwie powiatowym w Jarosławiu. Jej sygnatariuszami byli starosta jarosławski Stanisław Kłopot, wicestarosta Mariusz Trojak oraz skarbnik powiatu Agnieszka Mroczka, a ze strony Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego dyrektora wydziału infrastruktury Krzysztof Sopel w obecności dyrektora generalnego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Marcina Zaborniaka. Podpisanie umowy było możliwe dzięki kontynuacji rządowego programu wspierania deficytowych połączeń, z którego w ostatnim kwartale tego roku skorzystało 24 beneficjentów na Podkarpaciu. W całym regionie dopłaty mają zostać przeznaczone na dofinansowanie 255linii komunikacyjnych o łącznej długości 8,5 tys. km, na kwotę 11 mln złotych. View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/5323-3-5-mln-zlotych-dofinansowania-na-zapewnienie-nierentownych-linii-komunikacji-publicznej#sigProIdc711d6d67d

3,5 mln złotych (3.383.625,10 zł), to kwota na jaką zostaną dofinansowane nierentowne linie autobusowe obsługiwane przez PKS Jarosław w powiatach jarosławskim, przeworskim i lubaczowskim w roku 2020. Przypomnijmy, że samorząd powiatu jarosławskiego jest właścicielem tego przewoźnika. Dodatkowo powiat bieszczadzki, w którym komunikację publiczną również zapewnia PKS Jarosław, dostanie 290 tys. złotych.

- Kwota 3,5 mln złotych przekłada się na dofinansowanie 98 nierentownych linii autobusowych o długości blisko 3 tysięcy kilometrów – informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Jesteśmy największym beneficjentem rządowego Funduszu Przewozów Autobusowych na Podkarpaciu, tuż za nami są powiaty jasielski i stalowowolski. Przypomnę także, że o takie dofinansowanie skutecznie staraliśmy się już dwukrotnie w 2019 roku i wyniosło ono do tej pory 1,2 mln złotych.

Umowę podpisano 20 grudnia 2019 r., w starostwie powiatowym w Jarosławiu. Jej sygnatariuszami byli starosta jarosławski Stanisław Kłopot, wicestarosta Mariusz Trojak oraz skarbnik powiatu Agnieszka Mroczka, a ze strony Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego dyrektora wydziału infrastruktury Krzysztof Sopel w obecności dyrektora generalnego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Marcina Zaborniaka. Podpisanie umowy było możliwe dzięki kontynuacji rządowego programu wspierania deficytowych połączeń, z którego w ostatnim kwartale tego roku skorzystało 24 beneficjentów na Podkarpaciu. W całym regionie dopłaty mają zostać przeznaczone na dofinansowanie 255linii komunikacyjnych o łącznej długości 8,5 tys. km, na kwotę 11 mln złotych.

Załączniki do pobrania

Wykaz linii.pdfplik w formacie .PDF (219 Pobrań)