Tak to kiedyś wyglądało. Wielkanocne karty pocztowe ze zbiorów jarosławskiego muzeum.

  • Wydrukuj
  • Email
  • Tak to kiedyś wyglądało. Wielkanocne karty pocztowe ze zbiorów jarosławskiego muzeum.. Wielki Tydzień to dla chrześcijan okres wyciszenia i kontemplacji. Jest też czasem oczekiwania na najważniejsze i najstarsze święto, upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa – Wielkanoc. Na ten dzień przygotowujemy się w sposób szczególny, święcimy potrawy, przyozdabiamy domy, wysyłamy życzenia. Zwłaszcza przed laty pamiętano o ich przekazaniu za pomocą kartki pocztowej. W XX wieku były one małymi dziełami sztuki, niezwykle barwne, pełne symboli, dawały tyle samo radości tym, którzy je pisali, jak i adresatom. Zapraszamy do zapoznania się z wirtualnym zbiorem pocztówek, będących w posiadaniu jarosławskiego muzeum. Przez najbliższe dni będzie on sukcesywnie uzupełniany - zapraszamy zatem na fanpage Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orssetich dostępny na facebooku. Zbiory: Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich
  • Galeria

Wielki Tydzień to dla chrześcijan okres wyciszenia i kontemplacji. Jest też czasem oczekiwania na najważniejsze i najstarsze święto, upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa – Wielkanoc. Na ten dzień przygotowujemy się w sposób szczególny, święcimy potrawy, przyozdabiamy domy, wysyłamy życzenia. Zwłaszcza przed laty pamiętano o ich przekazaniu za pomocą kartki pocztowej. W XX wieku były one małymi dziełami sztuki, niezwykle barwne, pełne symboli, dawały tyle samo radości tym, którzy je pisali, jak i adresatom.

Zapraszamy do zapoznania się z wirtualnym zbiorem pocztówek, będących w posiadaniu jarosławskiego muzeum. Przez najbliższe dni będzie on sukcesywnie uzupełniany - zapraszamy zatem na fanpage Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orssetich dostępny na facebook'u.

Zbiory: Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich