Działamy! Wsparcie dla pieczy zastępczej z powiatu jarosławskiego.

• Działamy! Wsparcie dla pieczy zastępczej z powiatu jarosławskiego.. 30 laptopów do nauki zdalnej oraz projektor multimedialny z tablicą trafiło dziś, czyli 9 listopada, do Domu pod Lipami i Lipowego Zakątka w Radymnie (domy dziecka z powiatu jarosławskiego). Uzupełnieniem były także ozonatory, środki ochrony indywidualnej, płyny do dezynfekcji oraz wyposażenie (na wszelki wypadek) izolatek. - Kolejnych 28 tabletów zostało przekazanych jeszcze w ubiegłym tygodniu do rodzin zastępczych, także z powiatu jarosławskiego – informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot. To wszystko w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Ogółem do wydatkowania było ponad 200 tys. złotych, przy 100% dofinansowaniu ze środków europejskich i z budżetu państwa. - Liderem projektu, w ramach którego do powiatu jarosławskiego przekazano te pieniądze, jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zaś partnerem regionalnym wojewoda podkarpacki – wyjaśnia Agnieszka Sikorska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu. Do bezpośrednich zainteresowanych zakupiony sprzęt, przeznaczony głównie do nauki zdalnej, trafi dzięki właśnie dzięki PCPR.

- Liderem projektu, w ramach którego do powiatu jarosławskiego przekazano te pieniądze, jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zaś partnerem regionalnym wojewoda podkarpackiwyjaśnia Agnieszka Sikorska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu. Do bezpośrednich zainteresowanych zakupiony sprzęt, przeznaczony głównie do nauki zdalnej, trafi dzięki właśnie dzięki PCPR.