3 mln złotych na nowy sprzęt i wyposażenie dla Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu

  • Wydrukuj
  • Email
  • 3 mln złotych na nowy sprzęt i wyposażenie dla Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Zakup sprzętu medycznego oraz urządzeń do klimatyzacji i wentylacji powietrza dla Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. To nazwa projektu o wartości blisko 2,5 mln złotych, dofinansowanego z budżetu państwa. Ten wniosek został złożony przez samorząd powiatu jarosławskiego pod koniec 2020 roku, do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Ale to nie koniec. Kolejne dwa samorządowe wnioski, na łączną kwotę 500 tys. zł, również zostały pozytywnie rozpatrzone. Dokładna kwota dofinansowania największego z trzech złożonych wniosków wyniosła 2 450 148,06 zł, co dało 100% wartości inwestycji. - Zapotrzebowanie na sprzęt i wyposażenie wynikało z jego braku lub konieczności wymiany na nowy, ze względu na stopień zużycia a także ze względu na konieczność zapewnienia pacjentom zarażonym chorobą COVID-19 właściwej diagnostyki i leczenia – mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. - Co ważne, zakup sprzętu przyczyni się w dalszej perspektywie do podniesienia standardów udzielania świadczeń zdrowotnych wszystkim pacjentom jarosławskiego szpitala. Dziękuję za pomoc w tej mierze posłowi Tadeuszowi Chrzanowi i służbom wojewody podkarpackiego – dodaje starosta. Wśród zakupionego sprzętu jest m.in. aparat RTG z fluroskopią, USG echokardiograficzne oraz stacja opisowa do tomografu komputerowego. - W ramach kolejnych dwóch zrealizowanych projektów, dofinansowanych przez budżet państwa, zakupiono m.in. 40 szt. koncentratorów tlenu, niezbędnych do podtrzymywania funkcji życiowych pacjentów zakażonych wirusem COVID-19. – wyjaśnia dyrektor jarosławskiego szpitala Piotr Pochopień. To również odzież ochronna przeciw drobnoustrojom wielokrotnego użytku, kombinezony ochronne jednorazowe, maski ochronne FFP3, 4 kardiomonitory i Wapotherm, czyli urządzenie do wsparcia oddechu u noworodków. DOFINANSOWANO Z BUDŻETU PAŃSTWA
  • Galeria

Zakup sprzętu medycznego oraz urządzeń do klimatyzacji i wentylacji powietrza dla Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. To nazwa projektu o wartości blisko 2,5 mln złotych, dofinansowanego z budżetu państwa. Ten wniosek został złożony przez samorząd powiatu jarosławskiego pod koniec 2020 roku, do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Ale to nie koniec. Kolejne dwa samorządowe wnioski, na łączną kwotę 500 tys. zł, również zostały pozytywnie rozpatrzone.

Dokładna kwota dofinansowania największego z trzech złożonych wniosków wyniosła 2 450 148,06 zł, co dało 100% wartości inwestycji. - Zapotrzebowanie na sprzęt i wyposażenie wynikało z jego braku lub konieczności wymiany na nowy, ze względu na stopień zużycia a także ze względu na konieczność zapewnienia pacjentom zarażonym chorobą COVID-19 właściwej diagnostyki i leczenia – mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. - Co ważne, zakup sprzętu przyczyni się w dalszej perspektywie do podniesienia standardów udzielania świadczeń zdrowotnych wszystkim pacjentom jarosławskiego szpitala. Dziękuję za pomoc w tej mierze posłowi Tadeuszowi Chrzanowi i służbom wojewody podkarpackiego – dodaje starosta. Wśród zakupionego sprzętu jest m.in. aparat RTG z fluroskopią, USG echokardiograficzne oraz stacja opisowa do tomografu komputerowego.

- W ramach kolejnych dwóch zrealizowanych projektów, dofinansowanych przez budżet państwa, zakupiono m.in. 40 szt. koncentratorów tlenu, niezbędnych do podtrzymywania funkcji życiowych pacjentów zakażonych wirusem COVID-19. – wyjaśnia dyrektor jarosławskiego szpitala Piotr Pochopień. To również odzież ochronna przeciw drobnoustrojom wielokrotnego użytku, kombinezony ochronne jednorazowe, maski ochronne FFP3, 4 kardiomonitory i Wapotherm, czyli urządzenie do wsparcia oddechu u noworodków.

 

DOFINANSOWANO Z BUDŻETU PAŃSTWA

flaga