Jestem w Kręgach

  • Wydrukuj
  • Email
  • Jestem w Kręgach. Starosta jarosławski, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu oraz Kręgi Wsparcia zapraszają do obejrzenia  niezwykłej wystawy fotograficznej pod tytułem „Jestem w kręgach”. Partnerem wystawy jest samorząd powiatu jarosławskiego, a można ją obejrzeć w budynku Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. - Tego typu wystawy inspirują i pokazują, że życie można przeżyć aktywnie. Każdy z nas. - mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. - Cieszę się mogąc współpracować i wspierać tego typu inicjatywy - dodaje starosta. Zdjęcia wykonane przez Lesława Kanikułę przedstawiają sylwetki 10 osób z niepełnosprawnością intelektualną - uczestników Kręgów Wsparcia, w relacji z osobami z ich otoczenia. Model kręgów wsparcia to koncepcja wspierania środowiskowego osób z niepełnosprawnością intelektualną w miejscach, gdzie żyją, wśród ludzi, których znają, w przestrzeni, w której dorastali, w lokalnej społeczności. Członkowie kręgu wspierają osoby w dążeniu do samodzielnego życia w przyjaznym środowisku. Bohaterowie wystawy potwierdzają, że każda z osób z niepełnosprawnością ma możliwość zbudowania własnego kręgu życzliwych mu osób!
  • Galeria

Starosta jarosławski, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu oraz Kręgi Wsparcia zapraszają do obejrzenia  niezwykłej wystawy fotograficznej pod tytułem „Jestem w kręgach”. Partnerem wystawy jest samorząd powiatu jarosławskiego, a można ją obejrzeć w budynku Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.

- Tego typu wystawy inspirują i pokazują, że życie można przeżyć aktywnie. Każdy z nas. - mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. - Cieszę się mogąc współpracować i wspierać tego typu inicjatywy - dodaje starosta.

Zdjęcia wykonane przez Lesława Kanikułę przedstawiają sylwetki 10 osób z niepełnosprawnością intelektualną - uczestników Kręgów Wsparcia, w relacji z osobami z ich otoczenia. Model kręgów wsparcia to koncepcja wspierania środowiskowego osób z niepełnosprawnością intelektualną w miejscach, gdzie żyją, wśród ludzi, których znają, w przestrzeni, w której dorastali, w lokalnej społeczności. Członkowie kręgu wspierają osoby w dążeniu do samodzielnego życia w przyjaznym środowisku. Bohaterowie wystawy potwierdzają, że każda z osób z niepełnosprawnością ma możliwość zbudowania własnego kręgu życzliwych mu osób!