Finał powiatowej inwestycji drogowej wartej ponad 2 mln złotych

  • Wydrukuj
  • Email
  • Finał powiatowej inwestycji drogowej wartej ponad 2 mln złotych. 10 czerwca odbył się odbiór przebudowywanej drogi powiatowa w Wiązownicy. Głównym elementem inwestycji była budowa ronda. Samorząd powiatu jarosławskiego większość pieniędzy na ten cel pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (d. Fundusz Dróg Samorządowych). Swój wkład finansowy w przedsięwzięciu miała także gmina Wiązownica. Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ Całość kosztów wyniosła ponad 2 mln złotych, z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1,1 mln złotych. Zakres prac obejmował budowę ronda  na skrzyżowaniu dróg Wiązownica – Radawa – Wola Mołodycka i Wiązownica – Piwoda – Olchowa oraz przebudowę drogi powiatowej nr 1707R. Łącznie przebudowano 1,21 km dróg, wybudowano 800 metrów chodnika oraz 700 m. kanalizacji deszczowej. – Prace rozpoczęliśmy jeszcze w ubiegłym roku, teraz przyszedł czas na ich finał. Była to jedna z większych inwestycji drogowych samorządu powiatowego i jedna z czterech, na które pozyskaliśmy w 2020 roku pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Warto przypomnieć, że duży udział miał w tym poseł Tadeusz Chrzan – mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Inwestycję realizował Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu. Trzy pozostałe inwestycje drogowe współfinansowane w 2020 r. z RFRD, to modernizacji drogi Sośnica-Zadąbrowie o wartości 3,6 mln zł (dofinansowanie 80%); przebudowy ul. Kolejowej w Radymnie o wartości 1,3 mln zł (dofinansowanie 745 tys. zł.) oraz przebudowa drogi Makowisko-Bobrówka (chodnik), gdzie koszty wyniosły 1,2 mln zł z dofinansowaniem w wysokości 870 tys. zł. Łącznie z oddawaną inwestycją to ponad 8 mln złotych. - W tym roku rozpoczynamy kolejne dwie duże inwestycje, na które samorząd powiatu pozyskał pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Mowa o drogach Pruchnik – Jodłówka – Helusz oraz Kidałowice – Rokietnica i 22 mln złotych – informuje starosta St. Kłopot. Prace w tym przypadku planowane są na trzy lata, do roku 2023.
  • Galeria

10 czerwca odbył się odbiór przebudowywanej drogi powiatowa w Wiązownicy. Głównym elementem inwestycji była budowa ronda. Samorząd powiatu jarosławskiego większość pieniędzy na ten cel pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (d. Fundusz Dróg Samorządowych). Swój wkład finansowy w przedsięwzięciu miała także gmina Wiązownica.

Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ

Całość kosztów wyniosła ponad 2 mln złotych, z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1,1 mln złotych. Zakres prac obejmował budowę ronda  na skrzyżowaniu dróg Wiązownica – Radawa – Wola Mołodycka i Wiązownica – Piwoda – Olchowa oraz przebudowę drogi powiatowej nr 1707R. Łącznie przebudowano 1,21 km dróg, wybudowano 800 metrów chodnika oraz 700 m. kanalizacji deszczowej. – Prace rozpoczęliśmy jeszcze w ubiegłym roku, teraz przyszedł czas na ich finał. Była to jedna z większych inwestycji drogowych samorządu powiatowego i jedna z czterech, na które pozyskaliśmy w 2020 roku pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Warto przypomnieć, że duży udział miał w tym poseł Tadeusz Chrzan – mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Inwestycję realizował Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu.

Trzy pozostałe inwestycje drogowe współfinansowane w 2020 r. z RFRD, to modernizacji drogi Sośnica-Zadąbrowie o wartości 3,6 mln zł (dofinansowanie 80%); przebudowy ul. Kolejowej w Radymnie o wartości 1,3 mln zł (dofinansowanie 745 tys. zł.) oraz przebudowa drogi Makowisko-Bobrówka (chodnik), gdzie koszty wyniosły 1,2 mln zł z dofinansowaniem w wysokości 870 tys. zł. Łącznie z oddawaną inwestycją to ponad 8 mln złotych.

- W tym roku rozpoczynamy kolejne dwie duże inwestycje, na które samorząd powiatu pozyskał pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Mowa o drogach Pruchnik – Jodłówka – Helusz oraz Kidałowice – Rokietnica i 22 mln złotychinformuje starosta St. Kłopot. Prace w tym przypadku planowane są na trzy lata, do roku 2023.