• 45 milionów złotych w ramach Tarczy Antykryzysowej w powiecie jarosławskim. Można się jeszcze zwracać o pomoc.. Na podstawie ustawy „antycovidowej” Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu od kwietnia 2020 roku realizuje wsparcie dla podmiotów gospodarczych, zawarte w tzw. Tarczy Antykryzysowej. Do dziś jarosławski PUP wydatkował w jej ramach ponad 45 mln zł. - Szybka realizacja zadań przewidzianych w Tarczy Antykryzysowej przez Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu umożliwiła uzyskanie wsparcia przedsiębiorcom, którzy w wyniku pandemii COVID-19 znaleźli się w trudnej sytuacji i oczekiwali pomocy – ocenia starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Do sierpnia część z przedsiębiorców może się jeszcze zwracać o wsparcie. Oprócz wspomnianej wyżej kwoty, wrażenie robi także ilość złożonych wniosków, a wpłynęło ich do jarosławskiego PUP przeszło 7300, z czego ok. 85% zostało rozpatrzonych pozytywnie. - Uprawnione wg przepisów podmioty mogły ubiegać się m.in. o dotację na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy i małego przedsiębiorcy czy niskooprocentowaną pożyczkę z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców oraz dla organizacji pozarządowych – wyjaśnia Ewelina Olejarz, dyrektor PUP w Jarosławiu. – Tarcza obejmowała także dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych czy części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców,  co zresztą nie wyczerpuje całego pakietu przewidzianego w ramach ustawy i rozporządzeń – dodaje dyrektor PUP. Do 31 sierpnia trwa jeszcze nabór na dotację na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy i małego przedsiębiorcy określonych branż poszkodowanych wskutek pandemii. Pozostałe nabory zostały zakończone 10 czerwca.