Dożynki Powiatowo-Gminne Skołoszów 2021 za nami!

  • Wydrukuj
  • Email
  • Dożynki Powiatowo-Gminne Skołoszów 2021 za nami!. W Skołoszowie odbyły się 29 sierpnia Dożynki Powiatowo-Gminne 2021. Ich gospodarzami byli starosta jarosławski Stanisław Kłopot i wójt gminy Radymno Bogdan Szylar oraz starostowie dożynkowi Stanisława i Dariusz Partykowie ze Świętego. Tradycyjnie święto plonów rozpoczęto od podziękowań za plony podczas Mszy Św, sprawowanej przez biskupa Stanisława Jamrozka i ks. Mieczysława Federkiewicza. Podczas części oficjalnej, już na terenie Agro Targów Wschód, swoje słowa do rolników skierowali gospodarze uroczystości oraz poseł Tadeusz Chrzan, która odczytał również list od marszałek Sejmu Elżbiety Witek, przedstawiciel ministra rolnictwa Grzegorza Pudy, który objął dożynki swoim patronatem, Piotr Konarski, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk i przedstawiciel Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Mariusz Król. Swoje listy nadesłali także m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. W pięknym Korowodzie Dożynkowym zaprezentowały się zaś gminy z terenu powiatu jarosławskiego i sołectwa z gminy Radymno. Powiatowe święto plonów obfitowało w atrakcje – na scenie występowały Orkiestra Dęta z Sośnicy, Zespół Pieśni i Tańca "Ostrowiacy", Powiatowe Ognisko Baletowe z grupą Cytrusy oraz zespół "Karczmarze". Były stoiska agencji i różnorodnych instytucji, ale także z rękodziełem artystycznym i regionalnym jedzeniem. A to tylko część dożynek. Najwytrwalsi bawili się  z DJ Lechem. Relacja telewizyjna dostępna jest TUTAJ Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez fotografów z Zespołu Szkół Innowacyjnych. Dziękujemy!
  • Galeria

W Skołoszowie odbyły się 29 sierpnia Dożynki Powiatowo-Gminne 2021. Ich gospodarzami byli starosta jarosławski Stanisław Kłopot i wójt gminy Radymno Bogdan Szylar oraz starostowie dożynkowi Stanisława i Dariusz Partykowie ze Świętego. Tradycyjnie święto plonów rozpoczęto od podziękowań za plony podczas Mszy Św, sprawowanej przez biskupa Stanisława Jamrozka i ks. Mieczysława Federkiewicza.

Podczas części oficjalnej, już na terenie Agro Targów Wschód, swoje słowa do rolników skierowali gospodarze uroczystości oraz poseł Tadeusz Chrzan, która odczytał również list od marszałek Sejmu Elżbiety Witek, przedstawiciel ministra rolnictwa Grzegorza Pudy, który objął dożynki swoim patronatem, Piotr Konarski, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk i przedstawiciel Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Mariusz Król. Swoje listy nadesłali także m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. W pięknym Korowodzie Dożynkowym zaprezentowały się zaś gminy z terenu powiatu jarosławskiego i sołectwa z gminy Radymno.

Powiatowe święto plonów obfitowało w atrakcje – na scenie występowały Orkiestra Dęta z Sośnicy, Zespół Pieśni i Tańca "Ostrowiacy", Powiatowe Ognisko Baletowe z grupą Cytrusy oraz zespół "Karczmarze". Były stoiska agencji i różnorodnych instytucji, ale także z rękodziełem artystycznym i regionalnym jedzeniem. A to tylko część dożynek. Najwytrwalsi bawili się  z DJ Lechem.

Relacja telewizyjna dostępna jest TUTAJ

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez fotografów z Zespołu Szkół Innowacyjnych. Dziękujemy!