9 milionów złotych na przebudowę drogi Kidałowice - Rokietnica

  • Wydrukuj
  • Email
  • 9 milionów złotych na przebudowę drogi Kidałowice - Rokietnica. Rozpoczęły się prace przy jednej z największych inwestycji drogowych samorządu powiatowego w najbliższych dwóch latach. Mowa o kompleksowej przebudowie siedmiokilometrowego odcinka drogi Kidałowice – Rokietnica za około 9,3 mln złotych. Będzie to dokończenie realizowanej od kilku lat inwestycji, na tej jednej z ważniejszych arterii drogowych powiatu jarosławskiego. - Na ten cel pozyskaliśmy ponad 6 milionów złotych z Rządowego Funduszy Rozwoju Dróg – informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Jak zwykle swoim doświadczeniem samorządowym wsparł nas w tej kwestii poseł Tadeusz Chrzan, za co serdecznie dziękuję – wyjaśnia starosta. Prace drogowe zostały rozłożone na trzy lata, a ich zakończenie planowane jest w drugiej połowie 2023 roku. Dlatego należy się liczyć z utrudnieniami, ale efekt ma być zadowalający dla użytkowników. - Jezdnia będzie poszerzona do 6 metrów, z utwardzonym poboczem oraz budową chodników w terenie zabudowanym – mówi dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu, Paweł Tworek. Ma to znacząco podnieść nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort jazdy. Na etapie prac przetargowych jest także kolejna duża inwestycja drogowa, współfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, czyli trasa Pruchnik – Kramarzówka – Helusz, o długości 9 km.
  • Galeria

Rozpoczęły się prace przy jednej z największych inwestycji drogowych samorządu powiatowego w najbliższych dwóch latach. Mowa o kompleksowej przebudowie siedmiokilometrowego odcinka drogi Kidałowice – Rokietnica za około 9,3 mln złotych. Będzie to dokończenie realizowanej od kilku lat inwestycji, na tej jednej z ważniejszych arterii drogowych powiatu jarosławskiego.

- Na ten cel pozyskaliśmy ponad 6 milionów złotych z Rządowego Funduszy Rozwoju Dróg – informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Jak zwykle swoim doświadczeniem samorządowym wsparł nas w tej kwestii poseł Tadeusz Chrzan, za co serdecznie dziękuję – wyjaśnia starosta. Prace drogowe zostały rozłożone na trzy lata, a ich zakończenie planowane jest w drugiej połowie 2023 roku. Dlatego należy się liczyć z utrudnieniami, ale efekt ma być zadowalający dla użytkowników. - Jezdnia będzie poszerzona do 6 metrów, z utwardzonym poboczem oraz budową chodników w terenie zabudowanym – mówi dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu, Paweł Tworek. Ma to znacząco podnieść nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort jazdy.

Na etapie prac przetargowych jest także kolejna duża inwestycja drogowa, współfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, czyli trasa Pruchnik – Kramarzówka – Helusz, o długości 9 km.