• Pieniądze na kolejne inwestycje drogowe w ramach Polskiego Ładu i nowy chodnik w Nienowicach. Chodnik w Nienowicach, to najnowsza oddana do użytku inwestycja drogowa samorządu powiatowego, zrealizowana wspólnie z samorządem gminy Radymno. Jej koszt to blisko 400 tys. złotych, a efekt - pół kilometra chodnika, zatoka autobusowa i odwodnienie. 25 października 2021 r., premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszego naboru programu inwestycyjnego Polski Ład. Wśród beneficjentów są również gminy z powiatu jarosławskiego oraz bezpośrednio samorząd powiatowy. Kwota, która została przeznaczona na różnorodne inwestycje na ziemi jarosławskiej przekracza 100 mln złotych. - Dziękuje premierowi, wszystkim posłom z ziemi jarosławskiej, w szczególności Tadeuszowi Chrzanowi, ministrom, urzędnikom rządowym i z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego oraz wszystkim pozostałym zaangażowanym, za to, że tak skutecznie zostaną wsparte nasze oczekiwania względem ważnych inwestycji - mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. - W przypadku samorządu powiatowego będą to dwie duże inwestycje drogowe. Inwestycje drogowe o których mówi starosta jarosławski to kilkukilometrowa przebudowa dróg powiatowych Jarosław - Wietlin - Łazy i Lubaczów - Laszki - Duńkowice (11,2 mln złotych) oraz przebudowa drogi Kidałowice - Morawsko (3,6 mln złotych). Poniżej wykaz wszystkich inwestycji, do zrealizowania w ramach pierwszego naboru Polskiego Ładu w powiecie jarosławskim:Powiat Jarosławski 11 186 810 zł - przebudowa drogi powiatowej Nr 1719R Jarosław-Wietlin-Łazy w km 3+712-12+164 i Nr 1674R Lubaczów-Laszki-Duńkowice w km 22+62-622+889 Powiat Jarosławski 3 575 800 zł - przebudowa drogi powiatowej Nr 1769R Kidałowice-Morawsko w km 0+000 do km 1+514 Miasto Jarosław 4 740 500 zł - modernizacja płyty Rynku w Jarosławiu, część północna i wschodnia wraz z placem św. Michała Miasto Radymno 5 950 000 zł - przebudowa budynku szkoły w Radymnie w celu przywrócenia mu funkcji edukacyjnych Miasto Radymno 6 631 000 zł - przebudowa dróg na terenie miasta Radymna Gmina Pruchnik 8 000 000 zł - budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Rozbórz Długi - etap I Gmina Chłopice 4 950 000 zł - modernizacja oświetlenia na terenie gminy Gmina Jarosław 10 450 000 zł - modernizacja urządzeń ochrony wód poprzez remonty zbiornikowych przepompowni ścieków i wymianę wodomierzy na nowe, wyposażenie w urządzenia do zdalnego odczytu Gmina Laszki 8 000 000 zł - budowa kanalizacji sanitarnej w Wietlinie, Wietlin Pierwszy Gmina Pawłosiów 4 987 5000 zł - przebudowa dróg komunalnych na terenie gminy Gmina Radymno 8 000 000 zł - budowa i modernizacja infrastruktury sportowo-rekreacyjno-edukacyjnej Gmina Rokietnica 10 402 500 zł - rozbudowa i modernizacja gminnej infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej wraz z ujęciem wody oraz oczyszczalnią ścieków Gmina Roźwienica 4 500 000 zł - budowa budynku Wiejskiego Domu Kultury w Woli Węgierskiej Gmina Wiązownica 9 531 608 zł - budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Radawa i CetulaFotogaleria: odbiór techniczny chodnika w Nienowicach z udziałem m.in. członka Zarządu Powiatu Marka Kisielewicza, wójta gminy Radymno Bogdana Szylara i dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Pawła Tworka.

• Powiat Jarosławski 11 186 810 zł - przebudowa drogi powiatowej Nr 1719R Jarosław-Wietlin-Łazy w km 3+712-12+164 i Nr 1674R Lubaczów-Laszki-Duńkowice w km 22+62-622+889
  • Powiat Jarosławski 3 575 800 zł - przebudowa drogi powiatowej Nr 1769R Kidałowice-Morawsko w km 0+000 do km 1+514
  • Miasto Jarosław 4 740 500 zł - modernizacja płyty Rynku w Jarosławiu, część północna i wschodnia wraz z placem św. Michała
  • Miasto Radymno 5 950 000 zł - przebudowa budynku szkoły w Radymnie w celu przywrócenia mu funkcji edukacyjnych