15 milionów złotych na przebudowę drogi Pruchnik - Kramarzówka - Helusz

• 15 milionów złotych na przebudowę drogi Pruchnik - Kramarzówka - Helusz. 17 listopada przekazano wykonawcy tzw. „plac budowy”, czyli nową drogową inwestycję samorządu powiatowego. Mowa o drodze Pruchnik – Kramarzówka – Helusz. Jak duża to inwestycja, świadczy planowany termin zakończenia, za blisko dwa lata, w październiku 2023 roku. - To druga tegoroczna inwestycja drogowa naszego samorządu realizowana dzięki pozyskaniu pieniędzy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz wsparciu ze strony posła Tadeusza Chrzana – mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Pierwszą, czyli drogę Kidałowice – Rokietnica, rozpoczęliśmy kilka tygodni temu. Mowa o niebagatelnych kwotach, bo razem koszty obydwu inwestycji to ponad 24 miliony złotych, z czego blisko 16 milionów to dofinansowanie z Funduszu. W przypadku prac drogowych przy drodze Pruchnik – Kramarzówka – Helusz całość kosztów planowana jest na 14,741 mln złotych. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg współfinansuje zadanie za kwotę 9,582 mln zł, resztę wyłoży samorząd powiatowy oraz współpracujący przy inwestycji samorząd gminy Pruchnik. Co jest planowane w ramach prac? – Mówiąc najprościej, zostanie gruntownie przebudowane 8,5 kilometra drogi, z wymianą nawierzchni, nowymi chodnikami na trasie oraz zmodernizowanym systemem odwodnienia. Całością użytkownicy mają się cieszyć w październiku 2023 roku – wyjaśnia Paweł Tworek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu.

- To druga tegoroczna inwestycja drogowa naszego samorządu realizowana dzięki pozyskaniu pieniędzy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz wsparciu ze strony posła Tadeusza Chrzanamówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Pierwszą, czyli drogę Kidałowice – Rokietnica, rozpoczęliśmy kilka tygodni temu. Mowa o niebagatelnych kwotach, bo razem koszty obydwu inwestycji to ponad 24 miliony złotych, z czego blisko 16 milionów to dofinansowanie z Funduszu.

W przypadku prac drogowych przy drodze Pruchnik – Kramarzówka – Helusz całość kosztów planowana jest na 14,741 mln złotych. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg współfinansuje zadanie za kwotę 9,582 mln , resztę wyłoży samorząd powiatowy oraz współpracujący przy inwestycji samorząd gminy Pruchnik.