Kolejny etap remontu przyszłej siedziby Powiatowego Ogniska Baletowego

  • Wydrukuj
  • Email
  • Kolejny etap remontu przyszłej siedziby Powiatowego Ogniska Baletowego. Samorząd powiatu jarosławskiego planuje rozpoczęcie trzeciego etapu prac przy budynku, zlokalizowanym przy ul Tarnowskiego, gdzie w przyszłości ma się mieścić Powiatowe Ognisko Baletowe. Trwają ostatnie przygotowania do ogłoszenia kolejnego przetargu. Poprzedni – ogłoszony pod koniec ubiegłego roku - został unieważniony. – Cały czas pozyskujemy środki zewnętrzne. W tym tygodniu ogłoszono decyzję Podkarpackiego Konserwatora Zabytków, który przyznał nam na ten cel 50 tys. złotych. Trzeba także przypomnieć, że powiat jarosławski na remont pozyskał już 3 mln złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Pierwszy etap prac przy zabytkowym budynku przy ul. Tarnowskiego w Jarosławiu, gdzie niegdyś mieściło się Powiatowe Ognisko Baletowe zakończył się w 2020 roku. Najbardziej widocznym elementem ówczesnego remontu, którego inwestorem w całości był samorząd powiatowy, jest całkowicie nowy dach, orynnowanie oraz poddasze, już przystosowane do użytkowania. Koszt wyniósł 885 tys. złotych. Pod koniec 2021 r., dzięki dofinansowaniu Podkarpackiego Konserwatora Zabytków, wykonano izolację ścian w piwnicy i na parterze budynku w postaci tzw. iniekcji, zabezpieczając je w ten sposób przed wilgocią i czynnikami grzybotwórczymi. Koszt wyniósł 135 tys. zł, przy dofinansowaniu w wysokości 80 tys. zł. Przed II wojną światową w zabytkowym budynku mieściła się siedziba stowarzyszenia „Jad Charuzim” (z hebrajskiego zręczna dłoń). Po wojnie była tam siedziba m.in. Ogniska Baletowego i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Później budynek wrócił do właścicieli, czyli Gminy Żydowskiej, a następnie został odkupiony w 2017 r. przez samorząd powiatowy z przeznaczeniem na działalność artystyczno-edukacyjną.
  • Galeria

Samorząd powiatu jarosławskiego planuje rozpoczęcie trzeciego etapu prac przy budynku, zlokalizowanym przy ul Tarnowskiego, gdzie w przyszłości ma się mieścić Powiatowe Ognisko Baletowe. Trwają ostatnie przygotowania do ogłoszenia kolejnego przetargu. Poprzedni – ogłoszony pod koniec ubiegłego roku - został unieważniony. – Cały czas pozyskujemy środki zewnętrzne. W tym tygodniu ogłoszono decyzję Podkarpackiego Konserwatora Zabytków, który przyznał nam na ten cel 50 tys. złotych. Trzeba także przypomnieć, że powiat jarosławski na remont pozyskał już 3 mln złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Pierwszy etap prac przy zabytkowym budynku przy ul. Tarnowskiego w Jarosławiu, gdzie niegdyś mieściło się Powiatowe Ognisko Baletowe zakończył się w 2020 roku. Najbardziej widocznym elementem ówczesnego remontu, którego inwestorem w całości był samorząd powiatowy, jest całkowicie nowy dach, orynnowanie oraz poddasze, już przystosowane do użytkowania. Koszt wyniósł 885 tys. złotych.

Pod koniec 2021 r., dzięki dofinansowaniu Podkarpackiego Konserwatora Zabytków, wykonano izolację ścian w piwnicy i na parterze budynku w postaci tzw. iniekcji, zabezpieczając je w ten sposób przed wilgocią i czynnikami grzybotwórczymi. Koszt wyniósł 135 tys. zł, przy dofinansowaniu w wysokości 80 tys. zł.

Przed II wojną światową w zabytkowym budynku mieściła się siedziba stowarzyszenia „Jad Charuzim” (z hebrajskiego zręczna dłoń). Po wojnie była tam siedziba m.in. Ogniska Baletowego i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Później budynek wrócił do właścicieli, czyli Gminy Żydowskiej, a następnie został odkupiony w 2017 r. przez samorząd powiatowy z przeznaczeniem na działalność artystyczno-edukacyjną.