Będzie przebudowa drogi do Radawy. Rada Powiatu Jarosławskiego zadecydowała o nowych inwestycjach drogowych!

  • Wydrukuj
  • Email
  • Będzie przebudowa drogi do Radawy. Rada Powiatu Jarosławskiego zadecydowała o nowych inwestycjach drogowych!. Tematy drogowe zdominowały kolejną sesję Rady Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się 6 maja. – Przystępujemy do realizacji inwestycji drogowych, o których dofinansowanie składaliśmy wnioski do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Polskiego Ładu; dużych inwestycji, które sumując ich wartość, to prawie 41,5 mln złotych. Są to inwestycje realizowane przy udziale samorządów gminnych - mówił podczas sesji starosta Stanisław Kłopot. Mowa o następujących drogach powiatowych:Wiązownica – Radawa – Wola Mołodycka oraz Wiązownica – Piwoda – Olchowa Jarosław – Wietlin – Łazy Kidałowice – MorawskoSą to tzw. inwestycje dwuletnie. Warto podkreślić, że ich realizacja możliwa jest dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.  To również współpraca z gminami przez które przebiegają wspomniane drogi. Mowa o Wiązownicy, gminie wiejskiej Jarosław, Laszkach i Pawłosiowie, których samorządy zdecydowały o wsparciu finansowym. Starosta podziękował im podczas sesji za partycypację w inwestycjach. - Dziękuję także posłowi Tadeuszowi Chrzanowi, który jest naszym nieodmiennym sojusznikiem – przypomina w kontekście pozyskanych pieniędzy z rządowych funduszy starosta St. Kłopot. A mówiąc o rządowym dofinansowaniu, warto przypomnieć, że samorząd powiatowy, z pomocą Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, realizuje już przebudowę dróg Kidałowice – Rokietnica oraz Pruchnik – Kramarzówka – Helusz (więcej na ten temat TUTAJ) Ale to niejedyne inwestycje drogowe o których rozmawiano podczas sesji. W kolejnej z uchwał radni zdecydowali o kolejnych przebudowach dróg. W tym przypadku wsparcie finansowe zapewniają lokalne samorządy (gmina wiejska Jarosław, gmina wiejska Radymno, gmina Pawłosiów). Skutkuje to wpisaniem w zadania inwestycyjne:przebudowy drogi powiatowej Wierzbna – Cieszacin budowy chodnika w Ostrowie, w ciągu drogi powiatowej Chłopice – Łowce – Radymno przebudowy drogi powiatowej przez Surochów (wykonanie dokumentacji)Co więcej, w inwestycjach powiatu znalazło się dokończenie ul. Okrzei w Jarosławiu. - Na następnej sesji będziemy rozdysponowywać kolejne środki na inwestycje drogowe w porozumieniu z pozostałymi samorządami gminnymi - dodał podczas sesji starosta Stanisław Kłopot. Całość sesji dostępna jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=twxPLKV0gp0
  • Galeria

Tematy drogowe zdominowały kolejną sesję Rady Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się 6 maja. – Przystępujemy do realizacji inwestycji drogowych, o których dofinansowanie składaliśmy wnioski do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Polskiego Ładu; dużych inwestycji, które sumując ich wartość, to prawie 41,5 mln złotych. Są to inwestycje realizowane przy udziale samorządów gminnych - mówił podczas sesji starosta Stanisław Kłopot. Mowa o następujących drogach powiatowych:

  • Wiązownica – Radawa – Wola Mołodycka oraz Wiązownica – Piwoda – Olchowa
  • Jarosław – Wietlin – Łazy
  • Kidałowice – Morawsko

Są to tzw. inwestycje dwuletnie. Warto podkreślić, że ich realizacja możliwa jest dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.  To również współpraca z gminami przez które przebiegają wspomniane drogi. Mowa o Wiązownicy, gminie wiejskiej Jarosław, Laszkach i Pawłosiowie, których samorządy zdecydowały o wsparciu finansowym. Starosta podziękował im podczas sesji za partycypację w inwestycjach. - Dziękuję także posłowi Tadeuszowi Chrzanowi, który jest naszym nieodmiennym sojusznikiem – przypomina w kontekście pozyskanych pieniędzy z rządowych funduszy starosta St. Kłopot.

A mówiąc o rządowym dofinansowaniu, warto przypomnieć, że samorząd powiatowy, z pomocą Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, realizuje już przebudowę dróg Kidałowice – Rokietnica oraz Pruchnik – Kramarzówka – Helusz (więcej na ten temat TUTAJ)

Ale to niejedyne inwestycje drogowe o których rozmawiano podczas sesji. W kolejnej z uchwał radni zdecydowali o kolejnych przebudowach dróg. W tym przypadku wsparcie finansowe zapewniają lokalne samorządy (gmina wiejska Jarosław, gmina wiejska Radymno, gmina Pawłosiów). Skutkuje to wpisaniem w zadania inwestycyjne:

  • przebudowy drogi powiatowej Wierzbna – Cieszacin
  • budowy chodnika w Ostrowie, w ciągu drogi powiatowej Chłopice – Łowce – Radymno
  • przebudowy drogi powiatowej przez Surochów (wykonanie dokumentacji)

Co więcej, w inwestycjach powiatu znalazło się dokończenie ul. Okrzei w Jarosławiu. - Na następnej sesji będziemy rozdysponowywać kolejne środki na inwestycje drogowe w porozumieniu z pozostałymi samorządami gminnymi - dodał podczas sesji starosta Stanisław Kłopot.

Całość sesji dostępna jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=twxPLKV0gp0