• Starosta Stanisław Kłopot udekorowany Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Tegoroczne obchody Dnia Samorządu Terytorialnego, który przypada 27 maja, w rocznicę pierwszych, wolnych wyborów samorządowych w 1990 roku, były okazją do wręczenia odznaczeń i medali nadanych przez Prezydenta RP wyróżniającym się samorządowcom. Był wśród nich także starosta jarosławski Stanisław Kłopot, uhonorowany przez prezydenta Andrzeja Dudę Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Uroczystości odbyły się w Belwederze. Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości ustanowiony w 2018 r. jest nagrodą przyznawaną na pamiątkę stulecia odrodzenia Państwa Polskiego obywatelom polskim którzy od czasu odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie w 1918 r. przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności Rzeczypospolitej. Medal jest odznaczeniem o charakterze pamiątkowym, nadawanym w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2018–2022. Medal jest nadawany osobom żyjącym, które poprzez:pełnienie nienagannej służby publicznej – cywilnej lub wojskowej, walkę o niepodległość oraz działalność na rzecz przemian demokratycznych, aktywną działalność zawodową i społeczną, twórczość naukową, literacką i artystyczną– przyczyniły się do odzyskania lub umacniania suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej, w tym w szczególności budowania wspólnoty obywatelskiej Polaków i poczucia tożsamości narodowej, rozwoju nauki, rozsławiania dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej poprzez kulturę i sztukę, rozwoju społecznego i umacniania więzi z Polakami za granicą oraz budowania dobrobytu gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej. Medal nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej z własnej inicjatywy lub na wniosek Prezesa Rady Ministrów, ministrów, kierowników urzędów centralnych oraz wojewodów.W czasie uroczystości prezydent Andrzej Dudą udekorował również innych podkarpackich samorządowców. Odznaczeni zostali: Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski - Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa w latach 2002 – 2021 Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski - Józef Jodłowski, starosta rzeszowski; Stanisław Rokosz, wójt gminy Dębica. Złotym Krzyżem Zasługi:Wiesław Kapel, wójt gminy Lubaczów Andrzej Olesiuk, starosta leski Krzysztof Zapała, wójt OlszanicySrebrnym Krzyżem Zasługi:Stanisław Sobieraj, radny Rady Miejskiej W Stalowej Woli Bogdan Szylar, wójt gminy RadymnoZa Zasługi dla Niepodległej Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości:Marek Andruch, starosta bieszczadzki Ryszard Jędruch, wójt Tryńczy Stanisław Kłopot, starosta jarosławski Krzysztof Sobejko, wójt Gminy Leżajsk Zenon Swatek, starosta lubaczowski.Wszystkim odznaczony serdecznie gratulujemy! Zdjęcia (profil FB Stanisława Kłopota)

Medal jest nadawany osobom żyjącym, które poprzez:

• pełnienie nienagannej służby publicznej – cywilnej lub wojskowej,
  • walkę o niepodległość oraz działalność na rzecz przemian demokratycznych,
  • aktywną działalność zawodową i społeczną,
  • twórczość naukową, literacką i artystyczną

Złotym Krzyżem Zasługi:

• Wiesław Kapel, wójt gminy Lubaczów
  • Andrzej Olesiuk, starosta leski
  • Krzysztof Zapała, wójt Olszanicy

Srebrnym Krzyżem Zasługi:

• Stanisław Sobieraj, radny Rady Miejskiej W Stalowej Woli
  • Bogdan Szylar, wójt gminy Radymno

Za Zasługi dla Niepodległej Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości:

• Marek Andruch, starosta bieszczadzki
  • Ryszard Jędruch, wójt Tryńczy
  • Stanisław Kłopot, starosta jarosławski
  • Krzysztof Sobejko, wójt Gminy Leżajsk
  • Zenon Swatek, starosta lubaczowski.

Wszystkim odznaczony serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia (profil FB Stanisława Kłopota)