30-lecie istnienia Samorządu Miasta Radymna

• 30-lecie istnienia Samorządu Miasta Radymna. 26 maja odbyły się uroczystości 30-lecia istnienia Samorządu Miasta Radymna. Na spotkaniu zorganizowanym w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury zebrali się przedstawiciel władz parlamentarnych, samorządowcy, pracownicy urzędu miasta , dyrektorzy i kierownicy miejskich jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele biznesu i społeczności Radymna. Starostę Jarosławskiego reprezentował członek Zarządu Powiatu, Marek Sobolewski, który odczytał również list gratulacyjny wystosowany na tę okazję przez starostę Stanisława Kłopota: pragnę wyrazić uznanie dla Państwa 30-letniej działalności w samorządzie miasta Radymna oraz przekazać serdeczne gratulacje dla wszystkich Radnych Miasta Radymna i pracowników samorządowych - byłych i obecnych oraz dla całej lokalnej społeczności. 30 lat temu, dzięki powrotowi samorządu terytorialnego, obywatele Rzeczypospolitej zyskali swobodę we wpływaniu na losy swoich Małych Ojczyzn. Także w Radymnie, samorządowcy podjęli wiele przedsięwzięć i projektów, które miały i mają bezpośredni wpływ na jakość życia mieszkańców. Życzę Państwu, aby życie i praca w samorządnej Polsce przynosiły niezmienną satysfakcję i zadowolenie. W otwierającym wydarzenie przemówieniu Burmistrz Miasta Radymna Mieczysław Piziurny nawiązywał do wydarzeń, których był uczestnikiem 30 lat wcześniej, a które sprawiły, że miasto Radymno zyskało odrębne organy władzy samorządowej, mówił o przemianach, jakie zaszły w mieście w ciągu minionych trzech dekad, przedstawił główne kierunki rozwoju Radymna na następne lata oraz podziękował wszystkim, którzy na przestrzeni tego czasu pracowali na rzecz tutejszego samorządu. Podczas uroczystości pamiątkowe grawertony otrzymali byli i obecny burmistrz miasta, listami gratulacyjnymi uhonorowano radnych, a minutą ciszy uczczono zmarłych radnych poprzednich kadencji. Burmistrz Mieczysław Piziurny wręczył także podziękowanie za 30 lat pracy na rzecz miasta urzędnikom, a dyrektorom i kierownikom m.in. Szkoły Podstawowej, Zakładu Gospodarki Komunalnej czy Miejskiego Ośrodka Kultury wręczył listy gratulacyjne z okazji 30-lecia prowadzonych przez nich instytucji. Punktem wieńczącym cześć oficjalną wydarzenia było złożenie życzeń obchodzącemu w tym roku jubileusz 25-lecia posługi kapłańskiej ks. Grzegorzowi Kowalczykowi oraz przekazanie gratulacji z okazji wyboru na prezesa spółdzielni Mieszkaniowej w Radymnie Andrzejowi Czernieckiemu. Spotkanie okrasiły swoim talentem wokalistki MOK, a na koniec włodarz miasta zaprosił swych gości na rozmowy przy kawie o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości miasta. Informacja (tekst, zdj.): Urząd Miasta Radymna, własna.

Informacja (tekst, zdj.): Urząd Miasta Radymna, własna.