Święto Wojska Polskiego

  • Wydrukuj
  • Email
  • Święto Wojska Polskiego. W dniu obchodów Święta Wojska Polskiego, odbyło się wiele uroczystości i wydarzeń upamiętniających bohaterstwo oraz zasługi polskich żołnierzy. Nie inaczej było w Powiecie Jarosławskim. Uroczystości w Jarosławiu zostały zainaugurowane mszą świętą w intencji żołnierzy oraz pracowników RON. Następnie, na rynku odbył się uroczysty apel oraz pokaz sprzętu wojskowego. Powiat Jarosławski reprezentował Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot. Podczas obchodów podkreślano zarówno historyczne osiągnięcia, jak i współczesne zadania i wyzwania stojące przed polską armią. „Niech żyje Wojsko Polskie! Niech żyje Polska!” Zdj. 14DAS, UM Jaroslaw, CKiP w Jarosławiu
  • Galeria

W dniu obchodów Święta Wojska Polskiego, odbyło się wiele uroczystości i wydarzeń upamiętniających bohaterstwo oraz zasługi polskich żołnierzy. Nie inaczej było w Powiecie Jarosławskim.

Uroczystości w Jarosławiu zostały zainaugurowane mszą świętą w intencji żołnierzy oraz pracowników RON. Następnie, na rynku odbył się uroczysty apel oraz pokaz sprzętu wojskowego. Powiat Jarosławski reprezentował Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot.

Podczas obchodów podkreślano zarówno historyczne osiągnięcia, jak i współczesne zadania i wyzwania stojące przed polską armią.

Niech żyje Wojsko Polskie! Niech żyje Polska!”

 

Zdj. 14DAS, UM Jaroslaw, CKiP w Jarosławiu