Święto patronki hufca Czesławy "Baśki" Puzon

  • Wydrukuj
  • Email
  • Święto patronki hufca Czesławy "Baśki" Puzon. Jarosławscy harcerze obchodzili w sobotę 8 czerwca 2024 r. święto patronki hufca Czesławy "Baśki" Puzon. Harcerska społeczność spotkała się w parku jej imienia, gdzie najmłodsze zuchy brały udział w grach i zabawach tematycznych związanych z postacią patronki. Najbardziej podniosłym momentem święta był uroczysty apel, po którym zostały złożone kwiaty pod pomnikiem Czesławy "Baśki" Puzon. Powiat Jarosławski reprezentowali Przewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Strzelec wraz z Etatowym Członkiem Zarządu Andrzejem Wyczawskim. Organizatorzy zorganizowali również grę terenową „śladami” patronki, w miejscach gdzie przebywała, pracowała i gdzie jest pochowana. Komenda Hufca złożyła również wiązankę na grobie patronki znajdującym się na Nowym Cmentarzu. Uroczystości upamiętniające Czesławę „Baśkę” Puzon rozpoczęły się już w czwartek, 6 czerwca 2024 r., od mszy świętej w lesie kidałowickim. Organizatorami tego wydarzenia byli: Stowarzyszenie "Ocalić Przeszłość dla Przyszłości” oraz Starosta Jarosławski Kamil Dziukiewicz. Zdj. Hufiec ZHP Jarosław
  • Galeria

Jarosławscy harcerze obchodzili w sobotę 8 czerwca 2024 r. święto patronki hufca Czesławy "Baśki" Puzon. Harcerska społeczność spotkała się w parku jej imienia, gdzie najmłodsze zuchy brały udział w grach i zabawach tematycznych związanych z postacią patronki. Najbardziej podniosłym momentem święta był uroczysty apel, po którym zostały złożone kwiaty pod pomnikiem Czesławy "Baśki" Puzon. Powiat Jarosławski reprezentowali Przewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Strzelec wraz z Etatowym Członkiem Zarządu Andrzejem Wyczawskim.

Organizatorzy zorganizowali również grę terenową „śladami” patronki, w miejscach gdzie przebywała, pracowała i gdzie jest pochowana. Komenda Hufca złożyła również wiązankę na grobie patronki znajdującym się na Nowym Cmentarzu.

Uroczystości upamiętniające Czesławę „Baśkę” Puzon rozpoczęły się już w czwartek, 6 czerwca 2024 r., od mszy świętej w lesie kidałowickim. Organizatorami tego wydarzenia byli: Stowarzyszenie "Ocalić Przeszłość dla Przyszłości” oraz Starosta Jarosławski Kamil Dziukiewicz.

Zdj. Hufiec ZHP Jarosław