Rozstrzygnięty konkurs na Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Jarosławiu

• Rozstrzygnięty konkurs na Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Jarosławiu. Już od czerwca tego roku Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu prowadzi, na zlecenie Powiatu Jarosławskiego, pierwsze w województwie i jedno z pierwszych w kraju, Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. W zgodnej opinii osób korzystających z jego usług, to dla nich drugi DOM. Dla ich rodziców to poczucie bezpieczeństwa, wytchnienie i nadzieja na pełnię dorosłego życia córek i synów, pomimo doświadczanego złożonego stanu niepełnosprawności. Z codziennego wsparcia korzysta dziesięć osób z niepełnosprawnością intelektualną i innymi sprzężonymi niepełnosprawnościami. Cieszy też, że na Podkarpaciu powstają kolejne Centra, a nade wszystko, że działalność jarosławskiego Centrum będzie kontynuowana! Powiat Jarosławski rozstrzygnął właśnie konkurs na prowadzenie COM, przez kolejne 4 lata, a najlepszą ofertę przedstawiło po raz kolejny PSONI Koło w Jarosławiu. Teraz z wiarą w pomyślny finał współpracy Stowarzyszenia z Powiatem Jarosławskim trwa oczekiwanie na potwierdzenie finansowania COM przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej z Funduszu Solidarnościowego. Więcej informacji na temat jarosławskiego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego znajdą Państwo TUTAJ Informacja prasowa: PSONI Koło w Jarosławiu, własna. Zdjęcia PSONI Koło w Jarosławiu.
Zdjęcia: PSONI Koło w Jarosławiu